Výhody a nevýhody života na vesnici a ve městě

Výhody a nevýhody života na vesnici a ve městě

Nadpis je zcela jasný a jak se dočtete v samotném článku, každý z nás má tyto parametry nastavené zcela jinak a záleží pouze a jenom na nás, jak je budeme akceptovat. Je jasné, že život na vesnici i život ve městě má své jisté výhody, ale také na druhou stranu jisté nevýhody, které jsou znatelné.

V každém případě záleží pouze a jenom na nás, jak se k danému hodnocení postavíme a jestli je pro nás lepší život na vesnici nebo život ve městě. Podle posledních průzkumů, které jsou pořádány pravidelně každým rokem jsou výsledky defakto stejné a vyrovnané. Jedná se o to, že převážně mladí lidé volí a mají raději život ve městě, kde se jedná o život rychlý, uspěchaný a také daleko dražší, než si umíte představit. Samotné město v sobě ukrývá hned několik lákadel, které jsou na každém roku a lidé málokdy odolají a něco si nekoupí.

Na druhou stranu dalších cca padesát procent starších lidí má raději život na vesnici, kde mají svůj zavedený pořádek a hlavně klid, na který jsou navyknutí. V každém případě je možné, že se člověk smíří s tím, že bude žít na vesnici nebo ve městě. Je to tedy pouze a jenom na Vás, jakou variantou se vydáte.

Je lepší život ve městě nebo na vesnici?

Jak se říká, na lehnou otázku je snadná odpověď. Nicméně v tomto zapeklitém případě je tomu bohužel zcela naopak. Hodně záleží na tom, koho se ptáte. Pokud se ptáte například nějakého mladého páru, rozhodně je pro něj daleko lepší život ve městě, kde mají prakticky všechno na dosah ruky, což je pro ně samotné rozhodující.

Navíc ve městě můžeme a hlavně máme daleko lepší zábavu a celkově vyžití. Lidé mohou chodit do restaurací, kde mají na výběr hned z několika desítek. Dále mohou navštěvovat bary, jít tancovat, ale také jít za zábavou či kulturou do kina nebo do divadla. Aktivní život ve městě je tedy zaručený.

Na druhou stranu jsem se schválně dotázal staršího páru okolo šedesáti let, kteří na svůj domeček na vesnici nedají rozhodně dopustit. Jedná se o to, že mají to nejlepší co si přejí a hlavně mají klid. Nikde je nikdo neruší, jsou navyknutí na svůj pořádek a hlavně svůj režim.

Ráno si vstanou, udělají si kávu, kterou si vypijí hezky na zahrádce a v průběhu celého dne relaxují aktivně na svoji zahrádce, kde jistě pěstují ovoce a zeleninu.

Opravdu tedy záleží na tom, jaké má každý z nás nároky. Na druhou stranu se rozhodně najdou pravé opaky, kdy mladý pár žije na vesnici a do města by rozhodně nešel a na starší pár, který bydlí ve městě a o žádné vesnici a klidu nechce prakticky ani slyšet. Záleží tedy na tom, jak to má každý člověk nastavené, což je zcela znatelné.